حضور کاروان های زیر سایه خورشید در ۱۰۰ برنامه فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد


مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکصد ویژه برنامه فرهنگی با حضور کاروان های زیر سایه خورشید همزمان با دهه کرامت برای این استان برنامه ریزی و آماده شده است.
“ستار هدایت خواه” در جمع خبرنگاران ، با بیان اینکه ایرانیان افتخار میزبانی امام هشتم شیعیان، امام رضا (ع) را دارند، اظهار داشت: برنامه های متنوع و مختلفی با حضور کانون های خادم یاری خاص و محله ای در استقبال از کاروان زیر سایه خورشید درنقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود.
وی بیان کرد: مردم ۹ شهرستان، ۱۷ شهر و ۱۳ روستای کهگیلویه و بویراحمد به مدت هشت روز و از ۲۳ اردیبهشت تا یکم خرداد ۱۴۰۳ میزبان خادمان و پرچم حرم امام رضا (ع) هستند.
هدایت خواه افزود: امسال برای هفدهمین بار است که تعدادی از خادمان امام رضا (ع) به همراه پرچم حرم رضوی در قالب جشن های زیر سایه خورشید به این استان سفر می کنند.
وی اظهار کرد: برخی از این برنامه ها شامل غبار روبی گلزار شهدا، عیادت از بیماران، برگزاری جشن های ویژه زوج های جوان، حضور در آیین نماز جمعه، تجلیل از معلمان و ورزشکاران ملی و دیدار با جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا، ائمه جمعه، طلاب و روحانیان، نیروهای مسلح، ، ورزشکاران، خیران، پرسنل بیمارستان ها، کارآفرینان، زندانیان و کودکان معلول است.
هدایت خواه افزود: یکی از اهداف مهم سفر خادمان امام رضا (ع) به ۳۱ استان ایران و ۲۷ کشور مسلمان جهان ،دادن فرصت زیارت از راه دور به افرادی است که به هر دلیل امکان سفر به مشهد مقدس و زیارت از نزدیک امام هشتم شیعیان را ندارند.
وی بیان کرد: هدف دیگر این سفر گسترش روزافزون عطر و بوی رضوی و تبلیغ و ترویج بیش از پیش سیره رضوی بین مردم ایران و مسلمانان جهان است.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: انتظار می رود که اصحاب رسانه کهگیلویه و بویراحمد برنامه های مربوط به سفر خادمان امام رضا (ع) به این استان را به نحو مطلوب پوشش خبری داده و انعکاس دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *